ČISTENIE A KONTROLA KOMÍNOV

služby

Čistenie a kontrola komínov

Na čistenie komínov máme v ponuke profesionálne ručné navijaky, na ktorých hlavy sa dajú namontovať slniečka a kefy rôznych materiálov a priemerov. Pri silnejšom znečistení sa používa rotačné náradie SnapLok®, ktoré je špička vo svojom obore. Po vykonaní kontroly a čistenia vám vystavíme potvrdenie o vykonaní kontroly a čistenia komína a dymovodu.

Strojové čistenie komínov

Ponúkame Vám rýchle a dôkladné vyčistenie komínu použitím profesionálneho náradia SnapLok®, ktoré je najnovšou generáciou rotačnej technológie Power Sweeping. Strojové čistenie komínov sa používa pri veľmi silne zadechtovanom komíne, kde už nestačí klasické čistenie komínov pomocou vymazávania. Čistenie vykonávame pomocou výkonnej vŕtačky, predlžovacej ohybnej hriadele, na ktorú je možné upevniť hlavy a kefy pre rôzne priemery prieduchov a stupne znečistenia alebo hlavicu s retiazkami.

Frézovanie a vložkovanie komínov

Frézovanie komína slúži k zväčšovaniu komínového prieduchu. Jedná sa o hydraulicky poháňané zariadenie, ktoré pretvorí štvorcový komín do kruhového prierezu. Je to efektívny a overený spôsob, ako zrenovovať (obnoviť) starý komín, nakoľko zbúranie starého a výstavba nového komína je časovo, ale aj finančne náročná. Frézovanie komínov Vám tiež vyčistí vnútornú stenu komínového plášťa od usadeného dechtu. Podľa živnostenského zákona frézovanie komína môže zrealizovať len odborne spôsobilý kominár, kominárstvo alebo revízny technik komínov.

Inšpekcia komína s kamerou

Služba pozostáva z monitorovania komínového telesa pomocou inšpekčnej kamery. Je možnosť vyhotovenia záznamu a dôkladnejšej analýzy. Inšpekcia kamerou sa vykonáva pred každým frézovaním komína.